SZC logo

Debreceni Szakképzési Centrum

OM kód: 203033/005 | 4032 Debrecen, Jerikó u. 17.

Intézmény logo

Debreceni SZC Beregszászi Pál Technikum és Kollégium

HírekKözérdekű adatokTeamsKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2024. jún. 21.


DSZC Beregszászi

  Látogatás a Debreceni Egyetem Biomechanikai Laboratóriumában

  Immáron sokadik alkalommal látogattak el diákjaink a Debreceni Egyetem különböző izgalmas laboratóriumaiba Dr. Godó Zoltán kutatótanár szervezésében. Voltak a két szuperszámítógép meglátogatásán, a bioinformatikai laborban, ahol humanoid robottal ismerkedtek, de kihelyezett gyakorlatot is szervezett számukra, ahol mikrokontrollerekkel szenzorokat és robotkart építettek a diákok.

  Látogatás a Debreceni Egyetem Biomechanikai Laboratóriumában

  2024. júniusában a klinika biomechanikai laboratóriumába látogattak 10. évfolyamos szoftverfejlesztő tanulóink. Itt a világ legmodernebb technológiájával tervezik és 3D nyomtatják a műtétek során felhasználható csontpótlásokat és protéziseket. Precíz számítógépes tervezés után csontpótló anyagból vagy akár titán fémből is dolgozó, különböző 3D nyomtatókkal készítik el a pótlásokat. A világszínvonalú technológia megismerése nagyon izgalmas napot nyújtott a diákjainknak.

  GALÉRIA

  Látogatás a Debreceni Egyetem Biomechanikai Laboratóriumában

  IMG_20240610_140622.jpg
  IMG_20240610_142902.jpg
  IMG_20240610_144002.jpg

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Kollégiumi kirándulás

  Kollégiumi kirándulás

  A kollégiumi élet sokféle szabadidős- és kulturális programra lehetőséget ad. Kollégistáink nem csupán Debrecen városával, nevezetességeivel, kulturális-művelődési intézményeivel ismerkedhetnek meg a tanév során, hanem más városok kulturális életébe is betekintést nyerhetnek.

  2024. jún. 12.


  DSZC Beregszászi

  Kollégiumi gyermeknap és DÖK-nap

  Kollégiumi gyermeknap és DÖK-nap

  Kollégiumunk is megrendezte a Gyermeknapot a kollégiumi diákönkormányzat fő szervezésével 2024. május 30-án. A kollégiumi csoportok és csoportvezetőik nagy lelkesedéssel készültek a közös főzésre, ügyességi játékokra és a zenés-táncos estre.

  2024. jún. 12.


  DSZC Beregszászi

  Lengyelországi kirándulás

  Lengyelországi kirándulás

  A Wacɬaw Felczak Alapítvány POLONICA VARIETAS című pályázatának nyerteseként iskolánk 17 tanulója Nagy Beáta és Nagy Sándor Tiborné oktatók vezetésével Lengyelországba utazhatott. A résztvevők a kirándulás folyamán a lengyel-magyar történelmi és kulturális kapcsolatok vezérfonalát követve saját személyes élményeiken keresztül ismerkedtek meg a lengyel–magyar barátság eszméjével, a két ország közötti történelmi kapcsolatokkal, továbbá bővítették Lengyelországról szóló ismereteiket. Köszönjük az alapítvány nagylelkű támogatását!

  2024. jún. 7.


  DSZC Beregszászi


  Partnereink

  SZC logo

  Debreceni Szakképzési Centrum


  Debreceni SZC Beregszászi Pál Technikum és Kollégium

  4032 Debrecen, Jerikó u. 17.

  Telefon: +36 52 503 150 (iskola)

  E-mail: titkarsag kukac dszcberegszaszi.hu

  OM azonosító: 203033/005

  Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/002426


  2024Debreceni SZC Beregszászi Pál Technikum és Kollégium