Díjátadó ünnepség

 

A Debreceni Szakképzési Centrum Díjátadó ünnepségén a 2019/2020-as tanév kiemelkedő szakmai és pedagógiai munkát végzett nevelőtestületért járó elismerés iskolánkat kapta. A tantestület nevében a díjat iskolánk igazgatója, Nagyné Oláh Katalin  vette át.

A Beregszászi közel 115 éves múltjával Debrecen város legrégebbi szakképző intézménye. A több mint egy évszázados múlt és a polgári értékeket képviselő szellemiség küzdésre, összefogásra, belső erőből fakadó megújulásra ösztönözte az iskola nevelőtestületét. Az iskola tanárai bizonyították, hogy a város oktatási hírnevét, iskolavárosi rangját, a szakképzésfejlesztés iránti elköteleződést, és a Debreceni Szakképzési Centrum innovációs törekvéseit határozottan meg tudják valósítani. Az elmúlt húsz évben kiemelkedő szakmai, pedagógiai tevékenységéért az intézmény több ízben kapta meg Debrecen város közgyűlésének kitüntető elismerését. Az utóbbi évtizedekben, a debreceni duális képzőhelyekkel összefogva nagy hangsúlyt fektettek a tehetséggondozásra és a szakmai versenyeken való részvételre. Idén villanyszerelő tanítványaikkal értek el kiemelkedő eredményeket a Szakma Kiváló Tanulója versenyen. Az intézmény szakképzése igazodik az Ipar 4.0 kihívásaihoz, a gazdasági és munkaerőpiaci igényekhez. Az eddigi informatikai, a villamosipar és elektronikai ágazati képzéseit kibővítette gépészeti, specializált gép- és járműgyártás ágazati oktatással. A magas fokú, gyakorlatorientált tudás elsajátítása érdekében az iskola folyamatosan bővíti céges kapcsolatait, és erősíti együttműködését a Debreceni Egyetemmel. Az iskola vezetői és pedagógusai példamutatással és szakmai hozzáértéssel építik a szervezetet. Bizalom, felelősségteljes hozzáállás jellemzi a Beregszászi egész iskolaközösségének mindennapi munkáját. A közös gondolkodás, az együttműködő magatartás, az önfejlesztés és a szakképzés folyamatos megújulásába vetett közös hit teszi lehetővé, hogy az intézmény közössége a jövőben is eredményesen szolgálja Debrecen város és Hajdú-Bihar megye szakképzését.

CIVISHIR

Kérdésed van? Keress minket bizalommal!     felveszem a kapcsolatot